EMDR  ile Yeni Bir Hayata İlk Adımı Atın

İnsan psikososyal bir varlık olmaktadır. Bunun neticesinde de kişinin tam olarak sağlıklı olabilmesi için biyolojik, fiziksel ve aynı zamanda ruhsal açıdan da sağlıklı olması gerekir. Bu amaç doğrultusunda da kişi sağlığı için ne kadar çalışırsa çalışsın kimi zaman yaşadığı küçük bir olay bile psikolojik olarak sağlığının bozulmasına sebep olabilir. İşte bu gibi durumlarda kişinin sağlığına tekrar kavuşabilmesi için birçok psikoterapi yöntemine ihtiyacı olacaktır. İnsanın ihtiyacı olan bu psikoterapi yöntemlerinden biri de EMDR terapisi olmaktadır.

EMDR terapisi Türkçedeki karşılığı olarak “Göz Hareketleri ile Birlikte Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme” olarak tanımlanır. Bu yöntem ile birlikte kişinin rahatsız olunan olayın etkisinden kurtulması ve bu sayede rahatlatılması amaçlanır. Bu amaç doğrultusunda da başarılı olmak ve rahatsız olunan olayın etkisinden kurtulmak için tabi ki de uzman birinden yardım almak gerekir. Alanında uzman psikolog Hıdır Can’dan alacağınız EMDR terapisi sayesinde sizler de ruhsal açıdan daha çok rahatlayabilirsiniz.

EMDR  ile İyileşme Nasıl Olur?

Hıdır Can ile birlikte EMDR  kullanılarak psikolojik rahatsızlığınızı tedavi etmek isterseniz eğer öncelikle herhangi bir ilaç, hipnoz, elektriksel ya da manyetik etkinin olmayacağını bilmeniz gerekir. Bu yüzden bu tedaviyi bilerek almanız daha doğru olacaktır. Bu tedavi yönteminde aktif bir tedavi süreci vardır ve bu tedavinin asıl işleme şekli ise iki taraflı uyaran vermedir.

Bu tedavi yönteminde danışmanın terapistin parmağını takip etmesi ve gözlerini sağa sola hareket ettirmesi istenir. Bu hareket sayesinde de beynin hem sağ hem de sol yarımküresi hafif bir şekilde uyarılmış olacaktır. Bu uyarılma ile de danışan beynini ve belleğini rahatsız eden anılara ulaşmış olacaktır.

EMDR tedavisi ile birlikte kişinin rahatsız eden anılarına ulaşıldığında ise artık o anıların kişiye rahatsızlık vermemesi ve kişinin rahatlaması sağlanmış olacaktır. Oldukça etkili olan bu yöntemde başarılı olmak ise hem terapiste hem de hastanın kendine olan inancına bağlı olacaktır. Bu yüzden bu tedaviyi alırken kendinize bu tedaviyi başaracağınız konusunda güvenmeniz de oldukça önemli olmaktadır. Isparta ilinde hizmet veren psikolog Hıdır Can ile bunları aşmak oldukça kolaydır.

EMDR Tedavisi ile Güzel Anılara Kavuşun

Psikolojik rahatsızlığı olan her birey tabi ki de yavaş yavaş sevdiği ve kendisini mutlu eden anıları unutmaya başlar. Bu unutma durumu da istenmeyen anıların daha çok gün yüzüne çıkmasına ve kişiyi bu sebepten dolayı daha çok rahatsız etmeye başlar. Bu rahatsızlıkta kişinin ruh sağlığını daha kötü yapacak ve belki de o kişinin anksiyete ya da depresyon gibi çok ciddi hastalıklara sahip olmasına sebep olacaktır. Bu gibi büyük sorunlarla karşılaşmamak için ise sorunların çözümünü ilk evredeyken EMDR tedavisinde aramak en doğrusu olacaktır. Uzman psikolog Can’ın EMDR tedavisi ile sorunlarınıza en başta çözüm bularak kötü anılardan kurtulabilir ve kendinizi mutlu etmeyi başarabilirsiniz.

 

 

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri