Sağlıklı Bir Ergenlik Dönemi İçin Ergen Danışmanlığı

Bir bireyin hayatındaki en önemli dönemlerden biri tabi ki de ergenlik dönemi olmaktadır. Çünkü ergenlik dönemi çocukluk döneminden artık yetişkin bir birey olma dönemine geçmek için olan bir geçiş dönemi olmaktadır. Bu yüzden de ergenlik döneminin iyi bir şekilde geçirilmesi gerekir.

Ergenlik dönemini iyi bir şekilde geçirmeyen kişiler daha sonra yetişkinlik döneminde birçok sorunla karşılaşacaktır. Kişinin bir bütün olarak sağlıklı olması ve hem yetişkinlik hem de yaşlılık dönemlerinde pişmanlık duymadan yaşayabilmesinin ilk adımını ergenlik döneminde iken atar. Hayat için oldukça önemli olan ve insan ruh sağlığının temelini oluşturan ergenlik döneminin nasıl geçtiği ise sadece kişiye bağlı olmaz. Bu dönemin güzel geçerek kişinin sağlıklı bir birey olmasında aynı zamanda ailenin de önemi büyük olmaktadır. Bu yüzden hem aile hem de kişini bu dönemi güzel bir şekilde atlatması gerekir. Ancak kimi zaman bu mümkün olmamaktadır. İşte böyle bir durumda da psikologdan ergen danışmanlığı üzerine yardım almak gerekir.

Isparta’da hizmet vermeye devam eden psikolog Hıdır Can, ergen danışmanlığı hususunda her aile ve çocuğuna gerekli hizmeti vermektedir.

Ergen Danışmanlığı ile Birlikte Daha Güzel Bir Geleceğe

Ergenlik dönemi hem ruhsal hem zihinsel hem de fiziksel olarak değişimlerin yaşandığı bir dönem olmaktadır. İnsan hayatı için en büyük değişiklikler 10 yaşından itibaren yaşanmaya başladığı için de kimi zaman gençler bu durum karşısında zorlanır. Bunun yanı sıra ülkemizdeki birçok gelenek görenek ya da aile baskısı da kişilerin ergenlik dönemlerini zorlaştırmaktadır. Özellikle kız çocuklarının vücutlarında yaşanan değişiklikler ve bu değişiklerin aile baskısından dolayı kabul edilememesi çocukları kötü bir şekilde etkilemektedir. Bu da kız çocuklarının yetişkin olduktan sonra bile kendilerine güvenmemelerine sebep olmaktadır. İşte bu durumların oluşmaması için de çocukların ergenlik döneminde kendilerine olan güveni artırmak adına ergen danışmanı tedavisine ihtiyaç duyulur.  Yaşanan sıkıntıların baştan yaşanmaması için psikolog Can da sizlere hizmet vermektedir.

Kız çocukları dışında aynı zamanda erkek çocuklarının da bu dönemde yaşadıkları değişiklikler kimi zaman çocuklarda istenmeyen davranışların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu istenmeyen davranışların oluşmaması ve çocukların ilerde daha sağlıklı bireyler olabilmesi için ergen danışmanı Hıdır Can’dan faydalanmaları en doğru tercih olacaktır.

Ergen Danışmanlığı Sayesinde Sağlıklı Bir Birey Olma Yolunda İlk Adımı Atın

Ergen danışmanlığı sadece iyi bir yetişkin olmak için alınmaz. Aynı zamanda ergenlik dönemindeki sorunları da çözerek o dönemin daha kaliteli geçmesine yardımcı olur. Birçok ergen, ergenlik döneminde ailesiyle ya da arkadaşlarıyla sorun yaşayabilir. Bu sorunlar sonucunda da kimi zaman istenmeyen tepkiler verebilir ya da birtakım alışkanlıklar edinebilir. İşte bu olayların yaşanmaması için ise ergen danışmanlığı ile önceden önlem almak en iyisi olacaktır. Bunun yanı sıra Hıdır Can’ın sizlere sunduğu ergen danışmanlığı ile özgüven eksikliği, sınav kaygısı, başarısızlık kaygısı, stres ve motivasyon sorunu, öfke problemi, uyku bozukluğu ya da yeme bozukluğu gibi birçok sorunun da aşılması sağlanabilir.

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri