Hi, How Can We Help You?

Oyun Terapisi (Danışmanlığı)

Çocuklarınızı Oyun Terapisti ile Daha Sağlıklı Hale Getirin

Bir çocuğun fiziksel açıdan gelişebilmesi için tabi ki aktivite yapması gerekir. Çocuk için yapılacak en iyi aktivite ise oyun olmaktadır. Oynanan oyunlar sayesinde hem çocuklar hareket etmekte hem de zihinsel açıdan bir gelişim göstermektedir. Zihinsel, ruhsal ve fiziksel açıdan çocukların gelişimine katkı sağlayan oyunları ise çocuklarınızın hayatından hiçbir zaman eksik etmemek gerekir. Bunun yanı sıra çocuğun kendini kelimelerle ifade etmesi kimi zaman oldukça zor olmaktadır. Bu zorlukları yenmede ise çocuğa tabi ki oyunlar yardımcı olmaktadır. Tüm bu etkenleri bir arada düşündüğümüzde ise oyun oynamanın çocuğun hayatına ne kadar katkı sağladığını fark ederiz. İşte bu noktada Hıdır Can sizlere destek olarak gerekli hizmeti vermektedir. Isparta psikolog arayışında olan kişiler, psikolog Hıdır Can ile çocukları için oyun terapisi alabilmektedir.

Çocuğun gelişimi için oldukça önemli olan oyunlar aynı zamanda çocukların yeni ortamlara uyum sağlamasına da yardımcı olur. Çocukların yeni girdikleri ortamlara uyum sağlayabilmesi ve bazı davranışlarını düzeltmesi için her zaman oyunlara ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçlarını karşılarken tabi ki de yalnız olmazlar ve onlara yardımcı olacak uzmanlar ile birlikte uyum sürecini aşmaya çalışırlar. Bu uyum sürecini aşma konusunda ise uzman psikolog Hıdır Can aracılığıyla oyun terapisi yöntemi denenmekte ve çocuğa herhangi bir sıkıntı yaşatmadan sorunların çözümü için çalışılmaktadır.

Oyun Terapisi ile Çocuklarınızın Sorunlarına Çözüm Arayın

 

Çocuklar birtakım sorunlarla karşılaştığında büyükler gibi tepki vermezler. Çoğu çocuk bir kavgayla karşılaştığında ya da aşırı derecede bir olaydan korktuğunda içine kapanır. Böyle bir durumda çocukla iletişime geçmek anne baba için her zaman zor olur. Çünkü çocuklar kimi zaman anne babadan da korkarlar. Bunun yanı sıra anne baba çocuğun sorunlarına nasıl yaklaşması gerektiğini bilmeyeceği için de çocuğu daha fazla korkutarak daha içe kapanık hale gelmesine sebep olabilirler. İşte bu gibi birtakım olumsuzlukların yaşanmaması için anne babaların uzmanlara ihtiyacı olacaktır.

Çocukların dilinden anlayan uzmanlar özellikle oyun terapisi yöntemi sayesinde onlarla kendi aralarında yavaş yavaş iletişim kurmayı başarırlar. Çocukların oyuncaklara verdikleri tepkiler ile birlikte ya da oyun oynarken uzmana anlatacakları sayesinde tedavi olma süreçleri daha kolay hale gelir. Bu sayede de çocuktaki sorunlar en kısa süre içerisinde fark edilir ve bu sorunları çözmek için çalışılır.

Çocukların İletişim Aracı Oyun Terapisi

Çocuklar için her zaman iletişim kurmak zor olacaktır. Özellikle zihinsel engeli olan çocuklar için bu durum daha zor olacaktır. Çünkü diğerlerine göre daha özel olan bu çocuklar yeni birileriyle tanıştığında daha fazla korkabilir. Bu yüzden bu çocukları korkutmamak için farklı yöntemler denenir. Bu yöntemlerden biri de oyun terapisi yöntemi olmaktadır. Hem çocuğun güvenini kazanmak hem de bu yöntemin çözüm odaklı olmasından dolayı birçok uzman çocuklar için bu oyun terapisini denemektedir. Uzman psikolog Hıdır Can sayesinde onlarla daha fazla iletişim kurabilir ve onların sorunlarını anlama yolunda önemli adımlar atarak aile ile birlikte çocuk için mücadele etmeye başlayabilir.

İn yazılım web site tasarımı seo paketleri